Sponsoring sportowy

Sport od wielu lat  jest jednym z głównych elementów działalności sponsoringowej PKN ORLEN. Koncern z powodzeniem angażuje się w promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, a także wspiera ideę zdrowego i aktywnego stylu życia w społeczeństwie.

Wśród naturalnych obszarów działalności sponsoringowej Koncernu znajdują się dyscypliny, które pozytywnie oddziałują na miliony Polaków, a jednocześnie najlepiej oddają charakter firmy - lekkoatletyka i sporty motorowe.

Z inicjatywy Koncernu powstała Grupa Sportowa ORLEN skupiająca najwybitniejszych polskich lekkoatletów – medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Stworzyliśmy także ORLEN Team – pierwszy, profesjonalny zespół rajdowy cross-country reprezentujący nasz kraj w rajdzie Dakar oraz w Mistrzostwach Świata FIM i Pucharze Świata FIA. PKN ORLEN w ramach prowadzonych projektów sponsoringowych już od kilkunastu lat zapewnia swoim podopiecznym profesjonalne warunki do rozwoju i kontynuowania kariery sportowej. Dzięki wsparciu i determinacji zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN i ORLEN Team z sukcesami startują na arenach międzynarodowych, osiągając rewelacyjne wyniki.

Istotną rolę w długofalowej strategii sponsoringowej PKN ORLEN odgrywają inicjatywy sportowe skierowane do najmłodszych. Jako największa polska firma, Koncern czuje się odpowiedzialny za kolejne pokolenia Polaków. Wśród najpopularniejszych programów sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży jest aktywnie wspierana przez Koncern idea „Czwartków Lekkoatletycznych” - największa impreza sportowa w Polsce, organizowana w 70 miastach, która już od 20 lat z sukcesami promuje sport masowy i amatorski.

Innowacyjnym programem aktywnie wspieranym przez PKN ORLEN jest stworzony przez specjalistów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki projekt „Lekkoatletyka dla każdego”. Jego głównym celem jest przygotowanie odpowiedniego planu szkoleniowego dla dzieci i młodzieży składającego się z elementów popularyzacji, upowszechniania podnoszenia kwalifikacji nauczycieli i trenerów lekkiej atletyki. Program skierowany jest do dzieci w szkołach podstawowych i uczniów szkół gimnazjalnych.

Na uwagę zasługuje również autorski program rozwoju utalentowanych zawodników motocross. „Akademia ORLEN Team” jest projektem w całości sponsorowanym i realizowanym przez Koncern. W rolę mentorów i nauczycieli wcielają się utytułowani zawodnicy reprezentujący ORLEN Team. Pod okiem doświadczonych kolegów, młodzi uczestnicy Akademii doskonalą technikę jazdy i przyswajają wiedzę niezbędną do sprawnego poruszania się w trudnym terenie.

Przykładem wykorzystania popularności zawodników GSO do aktywizacji najmłodszych jest wczesnoszkolny projekt „Lekcja z Mistrzem”, stanowiący cykl pokazowych lekcji WF w płockich szkołach podstawowych. Prowadzony przez utytułowanych zawodników – Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego oraz Pawła Fajdka program, od samego początku cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów.

Aktywności sponsoringowe PKN ORLEN to przede wszystkim wsparcie wydarzeń sportowych o prestiżowym i narodowym charakterze. Koncern od lat z sukcesami wspiera przygotowania olimpijczyków i paraolimpijczyków w walce o najwyższe trofea podczas Igrzysk.