Promocja sportu i zdrowego stylu życia

Promocja sportu i zdrowego stylu życia od lat pozostaje filarem działań z zakresu społecznej odpowiedzialności Koncernu. PKN ORLEN wspiera zarówno reprezentujących najwyższy światowy poziom zawodowców, jak i organizuje wydarzenia masowe, skierowane do amatorów i miłośników sportu.

ORLEN Warsaw Marathon

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce, która odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. Wydarzenie zadebiutowało w 2013 roku. W jego ramach organizowane są trzy główne biegi: maraton, bieg na dystansie 10 km oraz charytatywny marszobieg.

Dzień przed głównymi biegami ORLEN Warsaw Marathon, odbywa się charytatywny marszobieg na dystansie 4,6 km. Na jego trasie w 2014 roku pojawiło się 12 tysięcy uczestników. Ich liczba nie tylko podkreśliła ogromną skalę biegu, ale również miała konkretny wpływ na promowanie utalentowanych młodych sportowców, podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka. Udział każdego uczestnika oznaczał 10 zł, które PKN ORLEN wpłacił na konto korporacyjnej Fundacji ORLEN – Dar Serca, prowadzącej program stypendialny „Na Podium”.

W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie.